ROKITNIK w kosmetyce

0

↓↓ Więcej Informacji ↓↓

OWOCE ROKITNIKA to źródło pozyskania bardzo cennego OLEJU ROKITNIKOWEGO.

OWOCE ROKITNIKA zawierają do 14% oleju tłustego, dlatego należy on do grona najdroższych tłuszczów roślinnych. Najbardziej wartościowy jest olej tłoczony z całych owoców, bowiem zawiera wtedy liczne polifenole, karotenoidy, fosfolipidy, witaminę C, B, E, kwasy tłuszczowe krótko- i średniołańcuchowe, antocyjany, flawonoidy, a nawet garbniki. Olej tłoczony z owoców i nasion rokitnika obfituje w wielonienasycone kwasy tłuszczowe: kwas linolowy, alfa-linolenowy, kwas oleinowy, a także kwas palmitynowy i stearynowy. W oleju zawarta jest duża ilość witaminy E oraz karotenoidów, im więcej ich tym intensywniejsza barwa oleju.

Olej rokitnikowi szczególnie dobroczynnie wpływa na skórę, najbardziej wrażliwą, delikatną, alergiczną.

Pobudza wszelkie procesy odnowy tkanek, przyspiesza gojenie ran i wyprysków powstałych na tle alergicznym, dlatego też stosowany jest w naszej KURACJI ŁAGODZĄCEJ. A my go jak zwykle nie oszczędzamy do produkcji naszych kosmetyków co widać po kolorze, no i zapachu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: 👇

KURACJA ŁĄGODZĄCA KREM NA DZIEŃ/NOC:

https://kosmetykidla.pl/produkt/kuracja-lagodzaca-do-cery-naczynkowej/

MYDŁO NAGIETKOWE WEGAŃSKIE – NATURALNE I RĘCZNIE ROBIONE

https://kosmetykidla.pl/produkt/mydlo-nagietkowe-weganskie-naturalne-recznie-robione/

ZNAJDŹ NAS W SIECI:

SKLEP: https://kosmetykidla.pl/
BLOG: https://ziolowelaboratorium.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/kosmetykiDLA/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kosmetyki_dla/
TIK TOK: https://www.tiktok.com/@kosmetyki_dla?

✉ MAIL / COLLABORATION: biuro@kosmetykidla.pl

Film ma charakter informacyjny, nie stanowi porady medycznej i w rozumieniu obowiązujących przepisów nie może być traktowany jako specjalistyczna porada medyczna, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. Ponadto nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń. Film ma na celu przybliżyć historyczną, zielarską wiedzę ludową. Użytkownik działa na własną odpowiedzialność Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody będące konsekwencją korzystania z tych materiałów. Nie opieraj się na naszych treściach ZAWSZE skonsultuj się z lekarzem.

#rokitnik #olejzrokitnika #ceranaczynkowa #trądzikróżowaty #cerawrażliwa #kuracjałgodząca #ceranaczniowa #naczynka #popękanenaczynka #popękanenaczyniakrwionośne #krem #kremnanaczynka #naturalnekosmetyki #kosmetykidla #zioła #ziołowekosmetyki #natura #napar #napary #odwary #odwar #naturalnysposób #laboratorium #pielęgnacjacery #naturalnapielęgnacja #naparziołowy #cera #ceradelikatna #dla