Peelingi – mechaniczny, enzymatyczny czy kwasowy? (Co warto kupić?)

0

Peelingi do twarzy to bardzo szeroki temat, więc pewnie jeszcze niejednokrotnie się o nich wypowiem. Jednak myślę, że przyda się także coś w skrócie – tanio, łatwo dostępne i z fajnymi składami! Tak, aby każdy mógł coś przetestować.

Wybrałam je też tak, aby należały do konkretnej kategorii. Żadnych „mieszanych” – ten film to tylko taka prosta wskazówka 😀
Peelingi enzymatyczne – to te, które lubię najbardziej, ponieważ są najdelikatniejsze. Najlepsze wyjście przy trądziku czy wrażliwej cerze. Enzymy działają płytko, bardziej wspierają proces naturalnego złuszczania.
Peelingi kwasowe – jak sama nazwa wskazuje, bazują na kwasach. Oczywiście nie tak silnych jak podczas zabiegów u kosmetyczki! Uważajcie na nie jeśli macie trądzik, ponieważ mogą zaogniać wypryski czy nawet prowadzić do przebarwień. Za to są najmocniejsze, ponieważ docierają głębiej.
Peelingi mechaniczne – to te z drobinkami. Dają największą kontrolę nad całym „procesem”. Lepiej wybierać te drobne, ale też znalazły się mocniejsze propozycje – co kto lubi!
Pamiętajcie tylko, że takie nie nadają się do cery naczynkowej i trądziku.

Jeszcze w temacie peelingu Organic Shop, to napisałam do sklepu, w którym go kupiłam, od razu zmieniono opis. Super, że tak szybko reagują.

♥♥♥Zakupy z Triny.pl*♥♥♥

→ Sylveco Peeling enzymatyczny dla cery wrażliwej i naczynkowej
https://triny.pl/3343-sylveco-peeling-enzymatyczny-dla-cery-wrazliwej-i-naczynkowej.html?utm_source=albicja&utm_medium=inf&utm_campaign=youtube

→ Organic Shop Delikatny peeling do twarzy – Morela i mango
https://triny.pl/1889-organic-shop-delikatny-enzymatyczny-peeling-do-twarzy-morela-i-mango.html?utm_source=albicja&utm_medium=inf&utm_campaign=youtube

→ Duetus Peeling do twarzy
https://triny.pl/6466-duetus-peeling-do-twarzy.html?utm_source=albicja&utm_medium=inf&utm_campaign=youtube

*Powyższe linki afiliacyjne prowadzą do sklepu Triny, robiąc przez nie zakupy wspierasz nasz kanał 🙂

♥♥♥Moje inne social media♥♥♥

FB: https://www.facebook.com/Albicja-w-Krainie-Sk%C5%82ad%C3%B3w-1279515428865196/
Instagram: https://www.instagram.com/wKrainieSkladow/
Email w opisie kanału

Music: „MBB – Wake up”
Promoted by BreakingCopyright: http://bit.ly/MBB_WakeUp
Literatura: A. Kołodziejczak, Kosmetologia 1, PZWL, Warszawa 2020, s.514