Naturalny sposób na USPOKOJENIE

0

↓↓ Więcej Informacji ↓↓

W średniowieczu CHMIEL uprawiano głównie w klasztornych ogrodach i dodawano do warzonego piwa. Był lekiem mnichów i duchowieństwa – ceniono jego działanie zmniejszające popęd płciowy.

W medycynie ludowej chmiel i jego zbawienne olejki eteryczne znane są z właściwości uspakajających i wyciszających. Nasi przodkowie często dodawali szyszki chmielu do wnętrza poduszki, aby ułatwić sobie zasypianie, uspokoić się i lepiej wypocząć w nocy. Ma to kojący wpływ na nasz układ nerwowy, pozwala na szybsze wyciszenie go, poprzez co łatwiej nam zasnąć. Dzięki szyszkom chmielu śpimy dłużej i spokojniej. 

Z szyszkami chmielowymi trzeba się obchodzić delikatnie, aby straty gruczołów żywicowo-olejkowych były jak najmniejsze. Lupulina to gruczoły olejkowe (Glandulae Lupuli) kwiatostanów chmielu. Ma postać żółtego lub brązowego proszku o swoistym silnym zapachu (nieco walerianowo-masłowym).

Szyszki chmielowe i lupulina krótko zachowują właściwości lecznicze w stanie suchym (1 rok). Dlatego lepiej je przetwarzać w stanie świeżym lub dopiero co wysuszonym. W przetworach alkoholowych zachowują aktywność 3 lata. Nalewkę, którą dziś przygotowała dla Was Zosia pijemy w stanach poddenerwowania, niepokoju i stresu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: 👇

CHMIELIOWA WŁOSOMYJKA:

https://kosmetykidla.pl/produkt/chmielowa-wlosomyjka-szampon-do-wlosow-wypadajacych-dla-mezczyzn/

CHMIELOWY ZIOŁOOCET:

https://kosmetykidla.pl/produkt/chmielowy-zioloocet-plukanka-do-wlosow-do-wlosow-wypadajacych-dla-mezczyzn/

ZNAJDŹ NAS W SIECI:

SKLEP: https://kosmetykidla.pl/
BLOG: https://ziolowelaboratorium.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/kosmetykiDLA/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kosmetyki_dla/
TIK TOK: https://www.tiktok.com/@kosmetyki_dla?

✉ MAIL / COLLABORATION: biuro@kosmetykidla.pl

Film ma charakter informacyjny, nie stanowi porady medycznej i w rozumieniu obowiązujących przepisów nie może być traktowany jako specjalistyczna porada medyczna, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. Ponadto nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń. Film ma na celu przybliżyć historyczną, zielarską wiedzę ludową. Użytkownik działa na własną odpowiedzialność Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody będące konsekwencją korzystania z tych materiałów. Nie opieraj się na naszych treściach ZAWSZE skonsultuj się z lekarzem.

#stres #nerwica #bezsenność #stanylękowe #nerwicalękowa #depresja #sen #conasen #problemyzesnem #popędpłciowy #spokój #poddenerwowanie #uspokojenie #conauspokojenie #medycynaludowa #nasenne #wyciszenie #conawyciszenie #niemogęspać #chmiel #szyszkichmielu #nalewka #natura #zołowesposoby #naturanesposoby #zioła #ziołolecznictwo #lupulina #conabezsenność #napar #naparzchmielu #nalewkazchmielu #conanerwy