Międzynarodowa marka modowa Claire’s powołuje Richarda Flinta na stanowisko prezesa regionu Europy

0

Weteran handlu detalicznego dołącza do Claire’s, dodatkowo wzmacniając europejski potencjał marki.

HOFFMAN ESTATES, Illinois, 11 stycznia 2022 r. /PRNewswire/ — Międzynarodowa marka odzieżowa Claire’s Stores, Inc. poinformowała o mianowaniu Richarda Flinta na stanowisko prezesa regionu Europy, który będzie odpowiedzialny za działalność marki na tym kontynencie, koncentrując się na rozwoju wszystkich kanałów na rynku europejskim. Zwierzchnikiem Flinta będzie dyrektor generalny Claire’s Ryan Vero.

Dzięki ponaddwudziestoletniemu doświadczeniu w handlu detalicznym Flint dysponuje udokumentowanymi osiągnięciami w pełnieniu kluczowych funkcji kierowniczych, które wraz z jego strategicznym podejściem do rozwoju i ewolucji biznesu będą nieodzowne w dążeniu Claire’s do dalszego rozszerzania międzynarodowego wizerunku marki w Europie. Flint skoncentruje się na wzmocnieniu obecności Claire’s w Europie poprzez silny wzrost i rozwój międzynarodowego łańcucha dostaw w celu optymalizacji przepływu produktów do klientów przy wykorzystaniu kanałów Claire’s, koncentrując się dodatkowo na rozwijającej się działalności koncesyjnej.

„Richard oferuje bogate doświadczenie, ekspercką znajomość rynku i dążenie do optymalizacji wzrostu, co będzie miało zasadnicze znaczenie dla pozycjonowania naszej marki i długoterminowego sukcesu jako międzynarodowej marki modowej, która inspiruje do wyrażania siebie – powiedział Ryan Vero, dyrektor generalny. – Z przyjemnością będę ściśle współpracował z Richardem, aby wprowadzić w życie naszą wizję Claire’s”.

„Claire’s to niezwykle wpływowa marka z zaangażowaną, ogólnoświatową społecznością, zaś moją misją jest rozszerzenie międzynarodowego śladu Claire’s, poprzez płynne wprowadzenie produktów marki wyznaczających trendy, zapewniających wyjątkowe wrażenia w sklepach oraz wiodących w branży usług przekłuwania uszu dla jeszcze większej liczby klientów w Europie, umożliwiających im wyrażenie siebie za pomocą naszej marki” – powiedział Richard Flint, prezes regionu Europy.

Flint pełnił ostatnio funkcję dyrektora ds. wzrostu i członka zarządu w firmie HEMA, której dzięki swojemu cyfrowemu i wielokanałowemu przywództwu i wizji zapewnił znaczny wzrost. Flint był również ściśle zaangażowany w inicjatywę fuzji i przejęć firmy, odgrywając kluczową rolę w zespole kierowniczym odpowiedzialnym za sprzedaż HEMA BV w 2018 roku, a następnie sprzedaż firmy na rzecz prywatnego konsorcjum kapitałowego w grudniu 2020 roku. Przed podjęciem pracy w HEMA Flint pełnił funkcję wiceprezesa działu bezpośredniej sprzedaży konsumenckiej w firmie Nike, kierując działalnością firmy w regionie Chin, w tym wprowadzając zmiany w sprzedaży detalicznej floty marek oraz znacznie zwiększając wydajność handlu elektronicznego na wszystkich platformach i we własnych nieruchomościach cyfrowych.

Claire’s Stores, Inc.

Claire’s Stores, Inc. jest w pełni zintegrowaną, międzynarodową marką modową, która inspiruje do wyrażania siebie poprzez tworzenie i oferowanie ekskluzywnych, dobrze dobranych produktów i rozwiązań. Od ponad 50 lat Claire’s jest celem dla ciekawych świata, kreatywnych i wpływowych oraz liderem w branży usług przekłuwania uszu, zapewniając wyznaczający trendy asortyment produktów i akcesoriów modowych, które wspierają młodych ludzi na całym świecie w tworzeniu stylu i określaniu siebie. Poprzez swoje światowe marki, Claire’s® i Icing®, firma dostarcza bogate, wszechstronne doświadczenie zakupowe z własnymi oraz koncesjonowanymi sklepami w Ameryce Północnej i Europie, jak również sklepami franczyzowymi na Bliskim Wschodzie i w Afryce Południowej. Więcej informacji na temat Claire’s znajduje się na stronie www.clairestores.com.

Źródło: Claire’s Stores

Źródło informacji: PR Newswire