Koktajl oczyszczająco-odchudzający wiosenny zielony

0

Oczyszczająco -wzmacniający zielony koktajl -składniki
Kilka gałązek pietruszki
Gałązka pokrzywy
2-3 liście młodego czerwonego jarmużu
Kilka listków mięty
Łyżka utartej mrożonej cytryny
1 banan
1 łyżka stołowa oleju kokosowego nierafinowanego
1 szklanka dobrej jakości wody
Zalety i właściwości zastosowanych składników
Pietruszka
To źródło Wit C, soli mineralnych wapnia, potasu i żelaza. Ma właściwości moczopędne, zwiększa produkcję soków żołądkowych, posiada właściwości odkażające.
Pokrzywa- skarbnica witamin i soli mineralnych. Źródło Wit C oraz żelaza. Oczyszcza organizm ze złogów kwasu moczowego , regeneruje i wzmacnia organizm.
Jarmuż- to skarbnica sulfarofanu –przeciwutleniacza o właściwościach antynowotworowych poza tym zawiera beta karoten i luteinę oraz min takie witaminy Wit C, B, A, K oraz sole mineralne wapnia, magnezu, żelaza Wpływa na dobry stan kości i zębów, zapobiega osteoporozie, przyspiesza metabolizm w organizmie. Zawiera szczawiany więc osoby z kamienicą szczawianową powinny go unikać.
Mrożona cytryna- skorka z cytryny zawiera 10 razy więcej witamin niż miąższ a kwas cytrynowy znaleziony w cytrynach jest do 10 000 razy bardziej wydajny niż lek o nazwie Adriamycyna, który jest używany na całym świecie do walki z rakiem
Banany to źródło magnezu a wiec powinny go jeść osoby borykające się z depresją, stresem , mające problemy z koncentracją. Oprócz magnezu banany zawierają także tryptofan. Podczas jego rozkładu w organizmie wytwarzana jest serotonina nazywana często hormonem szczęścia. Wpływa ona na poprawę stanu psychicznego wywołując uczucie przyjemności lub wręcz euforii
Olej kokosowy- źródło kwasów tłuszczowych oraz witamin. Działanie przeciwbakteryjne,, antygrzybicze, antywirusowe.
Czy może być lepsze coś lepszego na śniadanie niż zielony koktajl wiosenny?