Dlaczego kosmetyki się pienią?

0

↓↓ Więcej Informacji ↓↓

Każdy żel pod prysznic, szampon do włosów, płyn do kąpieli czy mydło w płynie muszą zawierać substancje myjące, czyli środki powierzchniowo-czynne.

Związki powierzchniowo-czynne znajdziemy niemal w każdym kosmetyku myjącym. Ich rolą jest obniżenie napięcia powierzchniowego, dzięki czemu kosmetyk będzie usuwał ze skóry zanieczyszczenia lipofilowe i hydrofilowe.

Olbrzymie znaczenie szczególnie dla naszej skóry ma rodzaj użytego w kosmetyku SPC. Bardzo często mają one działanie drażniące, naruszające nasz naturalny płaszcz hydrolipidowy. Szukajmy jak najdelikatniejszych środków powierzchniowo czynnych (SPC) i w jak najmniejszych stężeniach i niekoniecznie takich co się mocno pienią 🙂

Dlatego ważne jest to, żeby przy wyborze kosmetyków do mycia ciała, włosów, twarzy sprawdzać, która substancja powierzchniowo-czynna została zastosowana w składzie.

W dzisiejszym odcinku wraz z doktorantkami z UCZELNI UMK w TORUNIU opowiemy o PIANIE, jaki ma wpływ na kosmetyki które stosujemy w codziennej pielęgnacji.

FILMIK z MYDLNICĄ znajdziesz tu: 👇

Naturalne sposoby mycia twarzy i włosów: https://www.youtube.com/watch?v=EYHjG1zfhKU&t=185s

Wspomniane w filmie produkty znajdziesz tu: 👇

ZIOŁOWY PŁYN: https://kosmetykidla.pl/produkt/ziolowy-plyn-do-mycia-twarzy/

MYDŁO ANTYBAKTERYJNE DO MYCIA RĄK: https://kosmetykidla.pl/produkt/mydlo-antybakteryjne-do-mycia-rak-z-naturalnymi-olejkami-antybakteryjnymi/

ZNAJDŹ NAS W SIECI:

SKLEP: https://kosmetykidla.pl/​​
BLOG: https://ziolowelaboratorium.com/​​
FACEBOOK: https://www.facebook.com/kosmetykiDLA/​​
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kosmetyki_d​…

Film oraz Zdjęcia zrealizowano na UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU
https://www.umk.pl/

✉ MAIL / COLLABORATION: biuro@kosmetykidla.pl

Film ma charakter informacyjny, nie stanowi porady medycznej i w rozumieniu obowiązujących przepisów nie może być traktowany jako specjalistyczna porada medyczna, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. Ponadto nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń. Film ma na celu przybliżyć historyczną, zielarską wiedzę ludową. Użytkownik działa na własną odpowiedzialność Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody będące konsekwencją korzystania z tych materiałów. Nie opieraj się na naszych treściach ZAWSZE skonsultuj się z lekarzem.

#piana #mydło #szampon #żelpodprysznic #płyndokąpieli #woda #sls #laboratorium #umk #toruń #mydlnica #badania #naturalnekosmetyki #kosmetyki #kąpiel #wanna