103 – Najlepszy przepis! ŚLEDŹ Atlantycki lub SAŁAKA W POMIDORACH – Potrawa wigilijna i świąteczna!

0

Śledź to jedna z tradycyjnych potraw wigilijnych. Może być przygotowany łagodnie lub na ostro. Osobiście preferuję łagodne wersje z cebulką i w oleju lub zaprezentowaną w tym poście… 🙂
Przepisów na potrawy, dania czy sałatki ze śledzi jest wiele. Zarówno na obiad, jak i na kolacje, czy śniadanie. Śledzik, to potrawa, która gości na imprezach i świętach. A kiedy ja byłem singlem, często robiłem sobie salaterkę śledzi i miałem na kilka dni gotowe kolacje. Kiedy prowadziłem galerię i pracowałem z ludźmi, a dokładniej z klientami, nie jadałem śledzi na śniadanie… Jednak na świątecznym stole spokojnie mogą się pojawić już podczas śniadania.
Śledzie, o czym już mówiłem w filmie o smalcu domowym, wpływają pozytywnie na jasność myślenia, są potrawą cenioną przez ludzi wyznania mojżeszowego, jak również są istotnym elementem wigilijnego stołu.
Ponieważ śledź to ryba oceanów, mórz klimatu północnego, od Bałtyku po morze arktyczne, jest dość tłusty i stanowi jeden z podstawowych elementów menu okresu zimowego, podobnie jak łosoś i smalec…
Śledzie w pomidorach najlepiej przygotować na dzień przed imprezą, wizytą gości lub inną okazją. Dotyczy to zresztą większości potraw, więc przypominam o odpowiednim planowaniu. Samo zrealizowanie przepisu na śledzie w pomidorach, to proces kilku etapowy, więc wymaga rozłożenia go na 3 etapy:
Etap 1 – Dzień lub noc, a nawet doba na moczenie śledzi,
Etap 2 – Przygotowanie potrawy w 2 krokach,
Etap 3 – 24 godz. na przejście smakami – macerowanie i śledzik gotowy do jedzenia, a wszystkie szczegóły są w filmie!
zapraszam do obejrzenia przepisu 🙂

LINK! Przepis na blogu: https://dieta-rozdzielna.blogspot.com/2016/12/przepis-sledz-w-pomidorach.html
________________________________________________________________________________
BLOG z przepisami i wiedzą o diecie rozdzielnej: https://dieta-rozdzielna.blogspot.com/

Facebook: https://www.facebook.com/DietaRozdzielnaIZdrowie/
________________________________________________________________________________
#DietaRozdzielnaiZdrowie #DietaRozdzielna #śledźwpomidorach #śledź